Vyhledat
  • Mája Hajdíková

#10 - Zdraví a krása ženy


Když jsem přemýšlela nad tím, jakou formu a podobu má mít dále moje práce, tak aby pomohla co nejvíce ženám jak na těle zvenku, tak uvnitř, vycházela jsem především ze své zkušenosti, osobního rozvoje, mojí životní cesty a dále také z konzultací a koučinku s mými klientkami.


Každá klientka, kterou jsem za těch 5 let měla a napsala mi, měla vždy prvotní problém ve své váze, to je však jen důsledek dlouhodobé příčiny neřešení svých problémů, které jak jistě uznáte začínají uvnitř nás samých.


Většina žen a lidí, utíkají sami od sebe, s přesvědčením, že až dosáhnou v životě toho, co chtějí, začnou být konečně šťastnými. Honí se za svými sny a cíli a pociťují neustále nedostatek. Když nad tím teď a tady přemýšlím, většina mých klientek mi lépe řekne, co v životě nechce, než kým doopravdy je, co chce a jak pracuje sama se sebou. Co je pro ni opravdu důležité.


Většina z nás je na začátku hodně zmatená v tom, kdo je a kým by se chtěla stát. Chybí vize a většinou se snažíme být přehnaně pozitivní, abychom náhodou někomu nezkazily den, nebo jinak špatně neovlivnily mínění druhých o nás samých.


Je faktem, že většina z nás se potýká z úzkostmi, stresem, depresemi, různými problémy v životě a překážkami, díky kterým nejsme schopny se zaměřit sami na sebe, a tak si to většinou kompenzujeme na našich blízkých, snažíme se jim ze sebe vydat vše, hlavně aby byli spokojení a šťastní oni. Samy se o pomoc požádat většinou bojíme.


Rozdáváme naši energii a většinou jsme jen zklamané a vyhořelé z toho, že se nám nic nedostává zpět. Poté sedíme zhroucené na gauči u televize se sklenicí vína a nezdravými pochutinami a přemítáme nad tím, co teda sakra asi děláme špatně, co ještě můžeme zlepšit? Jak můžeme být lepšími maminkami, partnerkami, manželkami, pracovnicemi, kamarádkami atd. Klademe na sebe vinu, nemáme se rády, v podstatě se nemůžeme ani vidět v zrcadle, přibíráme na váze a pláčeme.


Většina žen má nastaveno v hlavě to, že se musí nejdříve zavděčit všem okolo, aby si zasloužily být šťastné, zdravé, úspěšné,... Ale co když je to vše právě naopak a odvíjí se to od toho, co dáváte sami sobě? Jak pracujete sami se sebou?


Sama jsem si tím kolotočem, kdy jste s emocemi jak na houpačce prošla. Kdy se vám nic nedaří, máte úzkosti, někdy až panické ataky, deprese, pláčete,... život nedává smysl a nejraději byste jen spala a spala, jen abyste to měla už za sebou. V lepším případě nemáte deprese, ale zaháníte tyto stavy jídlem, televizí, večírky apod., nejlépe vyhnat ty negativní pocity co nejdál od sebe, vlastně, utéct sama před sebou co nejdál. Znáte to?


Jeden den se smějete, že jste konečně přišla na to, jak to funguje, "jé teď už budu šťastná", protože vím tohle a tohle, teď už budu dodržovat stravu, mám jídelníček od odborníka, přečetla jsem knihu a spoustu jsem si uvědomila,... apod. No, upřímně řečeno, tohle opravdu nestačí.


Přijde další den a vy stojíte na stejném začátku, protože se kupí problémy kolem vás a život vám neustále předkládá další a další překážky, jako by se vám chtěl vysmívat a říct: "tak tohle určitě nemáš zpracované, snaž se víc". A my se snažíme víc a dostáváme čím dál méně.


Očekávání a zase očekávání. Neustále čekáme na to, až nás v nejlepším případě někdo spasí, až přijde ten správný návod na život, až se nám začne dařit v práci, budeme mít více peněz, lepší vztahy, až, až, až,...


To ale nefunguje. Ne nadarmo platí poučka "dej a bude ti dáno", ale většina žen už nedomýšlí důsledek toho, kam svou energii směřuje, co opravdu funguje a dostává se jim zpět, nebo naopak nikoli. Většinou totiž naši energii investujeme ven, druhým lidem, majetkům,...


Zdá se to jako banální problém, ale věřte mi, ovlivňuje to celý váš život. Důležité je nejdříve investovat do sebe, protože je to ta nejlepší investice, kterou můžete udělat.


Dnes se mi to zdá už jako samozřejmost, opakovat si pozitivní afirmace, meditovat, cvičit, jíst zdravě, investovat do svého vzdělání, pracovat na sobě, abych měla kolem sebe lidi, které miluji a chci ve svém životě opravdu vědomě, měla práci, která mě naplňuje a zároveň pomáhá druhým ženám a lidem na jejich cestě k uzdravení těla & mysli, aby byly moje děti šťastné, abych měla spokojenou rodinu, čistý, útulný domov, do kterého se ráda vracím, přijetí a lásku od života,..


Ale ten základ a domov, štěstí, harmonii a lásku si musíme nejdříve vybudovat ve svém nitru, také proto vznikl můj nový projekt - koučink - Těla & Mysli, ve kterém se s vámi dělím o zkušenosti své i know - how na základě spolupráce se stovkami klientek a vlastního studia.


Věřím v to, že každá žena může být ve svém těle spokojená a úspěšná :) Věřím také v to, že pokud se naučíte pracovat sami se sebou vyléčíte více jak své tělo - budete mít spokojenější vztahy, práci, děti a celý svět se kolem vás začne měnit k lepšímu, protože si dovolíte být šťastná.

A co Vy? Jak na sobě pracujete, kam směřujete svou energii? Vrací vám život to, co chcete?


Co si o mém projektu myslíte a co byste uvítaly ve spolupráci semnou?


Děkuji za sdílení vašeho názoru a těším se na nové spolupráce s Vámi.16 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše