#11 Keto talíř - aneb, co budu jíst.

Je až tristní, jak malá informovanost je ohledně KETODIETY v Česku, drželo ji spoustu mých kamarádek a bohužel vždy sklouzly k tomu, být na dietě o práškových jídlech několikrát za den. Jsem zastáncem stravování na základě holistického přístupu a opravdových surovin a především také pracuji na základě celkové nutriční anamnézy, protože co člověk, to originál.


Vytvořila jsem pro Vás infografiku, abyste tento styl stravování lépe pochopili. I já měla léta letoucí pochybnosti a doslova jsem tuto dietu neuznávala, do té doby, než jsem do ní začala postupně zabředávat a učit se do hloubky.


"To, co neznáme, snadno totiž odsoudíme, znáte to."

Ráda si tělo představuji jako pohár. Každý den jíte jídlo, abyste pohár naplnili. Do poháru se ale vejde jen určité množství. Teď si

představte, že by na konci dne byly všechny méně výživné potraviny odstraněny. Je třeba plný jen z poloviny. Místo toho, abyste tělu poskytly plnohodnotné živiny, dodali jsme jen půlku z toho, co potřebuje. A pokud ze svých potřeb získáváte pouze půlku, začne tělo vykazovat postupem času příznaky a projevy nedostatku. Proto jsem také vytvořila KETO - JÍDELNÍČKY na míru, abyste byli schopni na ketodietě jíst správně a vyváženě tak, aby byl váš talíř správně rozložen a vaše tělo dostalo přesně to, co potřebuje. Jak z pohledu makroživin, tak vitamínů a minerálních látek, případně jste dokázali nalézt vhodnou suplementaci a řešit případné zdravotní problémy.


PAMATUJTE, NENÍ - LI POHÁR ŽIVIN PLNÝ, TĚLO UPŘEDNOSTŇUJE NĚKTERÉ PROCESY NA ÚKOR JINÝCH A NĚCO MUSÍ ODBÝVAT, TO MŮŽE ZNAMENAT OMEZENÍ TRÁVICÍCH PROCESŮ, TVORBY SVALOVÉ HMOTY, HORMONÁLNÍ REGULACE A TAK DÁLE.


Je důležité se tedy zbavit nevýživných jídel a udělat prostor pro potraviny, které se počítají a které budou naše tělo vyživovat, aby zůstalo v rovnováze. ŠŤASTNÉ A ZDRAVÉ. Mezi tyto výživné složky se řadí: obiloviny, cukry, zpracované potraviny, mléčné výrobky, luštěniny, přemíra škrobů a příliš mnoho ovoce.


Život je o rovnováze, musíme mít na paměti, co plní váš pohár živin, což vám může pomoci být upřímní sami k sobě. Budete vědět, kde se v tuto chvíli nacházíte a jak chcete dále zacházet s vašim tělem.


Právě proto volím cestu co nejméně zpracovaných potravin - neboť chci, aby byl můj pohár vždy plný až po okraj.


A co vy? Máte také limitující přesvědčení o KETODIETÁCH? V jakých formách jste se s nimi v životě setkali? Jaké máte zkušenosti?180 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

#21 - Rovnováha

Čím můžeme sami přispět abychom žili ve svém středu? Jak žít s větší lehkostí? Co udělat proto abychom se cítili lépe? Kam obrátit pozornost? O tom dnešní podcast :)

#20 Věr, běž, dokážeš - podcast

Těžké téma víry, její důležitost v praxi běžného dne. Věřit v někoho, nebo raději v sebe, co je důležité? Je důležité opravdu to, co je očím neviditelné, nebo se máme zaměřit především na to, co vidí