#16 - MCT GUACAMOLE

Doba přípravy: 10 minut, 7 porcí

192 kcal, 20,2g T, 0,6g S, 1,8g B

(Vhodné i pro vegany)


Tento recept jsem vytvořila, když jsem měla v ruce před pár lety avokádo poprvé. Mnoho lidí neví co si s avokádem má počít a tak jsem se rozhodla s Vámi tento recept sdílet :)

Ingredience:


- 1 avokádo bez pecky cca 170g dužiny

- 90 ml MCT oleje

- 1 lžíce + 1 lžička jablečného octa

- strouhaná kůra z limetky

- šťáva z 1 limetky

- 1 lžíce + 1 lžička sušeného oregana

- 1/2 lžičky himalájské soli

- 1/2 lžičky mletého pepře

- 1 lžíce nasekaného koriandru najemno

- 2 lžičky nakrájené čerstvé pažitky


Postup:

  1. Do velké mísy dáme dužinu avokáda, olej, ocet, limetkovou šťávu a kůru, sešené oregano, sůl a pepř. Rozmačkáme vidličkou na požadovanou konzistenci.

  2. Přimícháme koriandr s pažitkou a je hotovo!

Skladování: Guakamole dejte do vzduchotěsné nádoby a přidejte odloženou pecku, aby vydrželo čerstvé. Můžete skladovat v lednici až 3 dny.


S čím podávat: Chcete-li z receptu udělat plnohodné jídlo, podávejte s mísou kuřecích lupínků, nebo s kuřecími kůžemi (KETO/LOWCARB), které najdete na blogu. Můžete také kombinovat s pečeným kuřetem, nebo mletým hovězím masem. Jako svačinka chutná guacamole skvěle se zelnými chipsy, nebo nizkosacharidovou zeleninou nakrájenou na hranolky :)


TIP: MCT olej můžete nahradit avokádovým olejem.58 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

#21 - Rovnováha

Čím můžeme sami přispět abychom žili ve svém středu? Jak žít s větší lehkostí? Co udělat proto abychom se cítili lépe? Kam obrátit pozornost? O tom dnešní podcast :)

#20 Věr, běž, dokážeš - podcast

Těžké téma víry, její důležitost v praxi běžného dne. Věřit v někoho, nebo raději v sebe, co je důležité? Je důležité opravdu to, co je očím neviditelné, nebo se máme zaměřit především na to, co vidí