#17 - Příčiny vypadávání vlasů nejen při dietě

Během mých prvních pokusů o různé diety jsem se řídila tím, že mám jíst co nejméně, chodit spát co nejčastěji o hladu , držet přerušované půsty bez ohledu na to, jak moc toužím po jídle, jíst co nejméně sacharidů, bez ohledu na to jak to mám aktuálně v životě a co opravdu potřebuje moje tělo. Po půl roce takové stravy mi začaly neskutečně padat vlasy po hrstech. Zkoušela jsem všemožné doplňky stravy od Donahair, biosil, až po drahé šampóny a doplňky stravy, no nepomáhalo nic. Každý den komunikuji v koučinku se svými klientkami a snad ani jedna nebyla ze začátku výjimkou s tím, že mají jíst méně. Vždy mě pobaví, když odešlu jídelníček na míru a klientky se mě snaží přesvědčit, že by měl být nastaven na poloviční příjem kalorií. Samozřejmě postupně přijdou na to, že pro jejich zdraví je začít jíst opravdové jídlo v NORMÁLNÍM množství to nejlepší, pro co se mohli rozhodnout. A to slovo "normální", je pro každého opravdu velice idividuální dle aktuálního životního stylu a nutriční anamnézy. Rozhodla jsem se Vám ukázat nejčastější příčinu vypadávání vlasů, která trápí mnoho žen.

V současné době dodržuji nutriční KETO"DIETU", pravidelně se hýbu, cvičím jen tak, abych se s tím cítila dobře, pravidelně doplňuji sacharidy nejen dle menstruačního cyklu, ale i aktuálním stavu, ve kterém se nacházím, když mám například více stresu, na sacharidech přidám.


1. OMEZOVANÍ KALORIÍ

Vypadávání vlasů bude trvat tak dlouho, dokud s tím něco neuděláte. Proto byste měli začít pořádně jíst, abyste byli přes den pořádně sytí. Ukončete hladovění i nucený přerušovaný půst.


2. HUBNUTÍ

Padání vlasů se většinou se projevuje u hubnutí během prvních 3-6 měsíců a může trvat až 3 měsíce. Může také způsobit extrémní snížení sacharidů nebo hladovění, proto doporučuji doplňovat pravidelně komplexní sacharidy, doporučuji si přečíst článek o mýtech, které se vedou při doplňování sacharidů večer.


3. NÁROČNÉ CVIČENÍ

Zde je velice důležité, aby byly pravidelně doplňovány do těla všechny živiny, které tělo potřebuje, toho ale opět nedosáhneme hladověním. Při náročném cvičení je na místě hlídat hladinu vitamínů a minerálů a pravidelně je doplňovat. Pokud jste na ketodietě, doporučuji profil 60 procent tuků, 35 procent bílkovin a 5 procent sacharidů. Samozřejmě záleží na konkrétním člověku a také zdravotní stránce, kterými daný člověk trpí.


4. NÍZKÝ PŘÍJEM SACHARIDŮ

Trvá asi 3 měsíce, než se začnou na místech vypadaných vlasů ukazovat podrosty. Zde doporučuji při přechodu na nínzkosacharidové stravování být zkrátka trpěliví. Můžete stravu doplnit o biotin a kolagen, aby byly vlasy silnější. Pro doplnění minerálů a vitamínů doporučuji zařadit vývar z kostí.


5. ZDRAVOTNÍ PORUCHA

Zde je potřeba konzultace s odborníkem a nelze poskytnout obecné doporučení. Pokud máte zdravotní problém, padají Vám vlasy nebo máte přidružené problémy, ozvěte se mi do zpráv, poradím Vám.


6. PSYCHICKÝ STRES

Právě on totiž bývá spouštěčem padání vlasů. A nemyslete si, že se jedná o zanedbatelnou záležitost. Následkem extrémního stresu či emočního a fyzického vypětí můžete ztratit až tři čtvrtiny vlasů na hlavě. Proto je tak důležitá psychická hygiena a nemělo by se na ní zapomínat.


7. NUTRIČNÍ DEFICITY

Proto, aby Vaše mělo všechny živiny, které potřebuje je důležité, aby mělo pravidelný přísun plnohodnotné a zdravé stravy, která bude obsahovat všechny nutrienty, které tělo dle aktuálního stavu potřebuje. Pokud nevíte, jak na tom jste z hlediska vitamínů a minerálů v těle, posílám vždy klientky na vyšetření k lékaři na stanovení krevního obrazu (KO), vitamínů a minerálů a z hlediska gynekologického na hormonální screening. Dostatečně jezte, abyste byli přes den sytí. Ukončete přerušovaný půst. Jezte dostatek bílkovin.


58 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

#21 - Rovnováha

Čím můžeme sami přispět abychom žili ve svém středu? Jak žít s větší lehkostí? Co udělat proto abychom se cítili lépe? Kam obrátit pozornost? O tom dnešní podcast :)

#20 Věr, běž, dokážeš - podcast

Těžké téma víry, její důležitost v praxi běžného dne. Věřit v někoho, nebo raději v sebe, co je důležité? Je důležité opravdu to, co je očím neviditelné, nebo se máme zaměřit především na to, co vidí