Vyhledat
  • Mája Hajdíková

#6 Tipy pro výběr nejlepšího výživového poradce
Zdraví a wellness průmysl může být minovým polem, pokud jde o dietní poradenství, kde každý od celebrit po vlivné osoby v sociálních médiích, osobní trenéry, publicisty v oblasti životního stylu a „wellness trenéry“ nabízí svá doporučení ohledně jídla a výživy. Není divu, že tolik z nás je zmatených, pokud jde o naši stravu. Pouhé množství dezinformací nabízených jako „rada“ online je důvod, proč jsou nyní plně vyškolení a akreditovaní výživoví specialisté důležitější než kdy jindy. Jak ale vybrat ten správný? Sestavila jsem Vám seznam tipů, které vám pomohou najít nejlepšího výživového poradce pro vaše potřeby.

1. Určete své specifické zdravotní a stravovací potřeby

Než začnete hledat výživového poradce, je důležité definovat, jaké jsou vaše potřeby. Hledáte hubnutí? Úpravu zdravotního stavu? Máte citlivost na potraviny nebo alergie, které je třeba řešit dietou FODMAP? Máte zájem o zlepšení zdraví střev? Hledáte řešení základních příčin emocionálního nebo nárazového jídla? Výživový poradce vám může pomoci s řadou problémů, ale někteří mají oblasti specializace, které mohou být více kompatibilní s vašimi cíli. Pokud žijete ve oblasti, jako je například Praha, zjistíte, že existuje řada poradců, ze kterých si můžete vybrat, a nejlepší je ten, kdo rozumí vašim konkrétním potřebám. 2. Ujistěte se, že mají patřičné vzdělání

Nechtěli byste se obrátit na instalatéra, který by vám pomohl s instalací nového lustru, tak proč byste měli jít k osobnímu trenérovi nebo ovlivňující sociální osobnosti pro výživové rady? V dobách, kdy každý může tvrdit, že je „odborníkem“, je důležitější než kdy jindy zajistit, aby zdravotničtí pracovníci, s nimiž konzultujete, byli skutečně plně vyškoleni a specializováni, aby vám pomohli.

3. Analyzujte jejich motivaci pro spolupráci s vámi Bohužel prvky stravovacího a wellness průmyslu jsou proslulé tím, že se zaměřují na zranitelné lidi, aby mohli prodávat věci, jako jsou proteinové koktejly, doplňky, tyčinky výživy nebo jiné produkty. Při výběru nejlepšího výživového poradce je dobré analyzovat jeho obchodní model - pokud tento model zahrnuje prodej spousty drahých produktů, neobracela bych se na ně. Víceúrovňový marketing je v dnešní době velkým byznysem a existuje spousta lidí, kteří propagují dietní produkty, koktejly a doplňky, které tvrdí, že dělají vše od toho, jak vám pomohou zhubnout, po zlepšení zdraví střev, spalování tuků a budování svalů. Renomovaný výživový poradce se zaměří na celá jídla, plány, řešení chutí a řešení problémů. 4. Podívejte se na jejich zkušenosti a další dovednosti Renomovaní dietologové budou otevřeni a transparentní, pokud jde o jejich zkušenosti a typ kvalifikace, kterou mají. Pokud mají web nebo profil sociálních sítích, měli byste být schopni získat představu o rozsahu jejich zkušeností z jejich profesního životopisu a seznamu terciárních kvalifikací - to vám pomůže nejlépe posoudit jejich dovednosti jako dietologa. Relevantní kvalifikace, na které si musíte dávat pozor, zahrnují zdravotnické vzdělání a kvalifikace kurzů výživy.

5. Znát rozdíl mezi nutričním terapeutem a odborníkem na výživu Tato slova se často používají zaměnitelně, ale v České republice je rozdíl mezi nutričními terapeuty a odborníky na výživu. Výživový poradce je terciárně kvalifikovaný odborník, který poskytuje řadu služeb založených na důkazech týkajících se výživy, veřejného a komunitního zdraví, politiky a výzkumu zdraví. Pro odborníky na výživu (výživové poradce) neexistuje žádný povinný hodnotící orgán. Nutriční terapeuti jsou také způsobilí poskytovat tyto stejné služby, ale mají také další vzdělání a odborné znalosti v oblasti zdravotního stavu. Jsou způsobilí poskytovat lékařskou výživovou terapii prostřednictvím individuálního stravovacího poradenství a skupinové dietní terapie. V rámci svých studií byli pod dohledem a hodnocením odborné praxe v klinické výživě, lékařské výživě a řízení stravovacích služeb. Nejlepší výživový poradce pro vás Výběr výživového poradce je hluboce osobní proces a nejlepším poradcem pro vás je ten, kdo rozumí vašim cílům a je příjemné s ním pracovat. Pokud s vámi intenzivně komunikují a věnují se vašim cílům a představám. Pokud mají dovednosti a styl poradenství, který se vám líbí, jste již na skvělém začátku. Přeji vám přejeme hodně štěstí na vaší cestě.

33 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše