Vyhledat
  • Mája Hajdíková

#1 - 7 tipů když stagnuje váha a hubnutí se zastaví

Aktualizace: dub 23Každé správné hubnutí má tři fáze:

  • Fáze nadšení = Každý den vařím zdravá jídla, cvičení mě baví, kilogramy letí dolů.

  • Fáze reality = Občas mi ulítne nějaká ta tyčinka, cvičení se snažím dodržovat, váha jde dolů silou vůle.

  • Fáze demotivace = Tyčinka stále ulítává, cvičení mě přestalo bavit, váha se nehne.

Jestli to máš podobně, neboj, je to úplně normální. Důležité je, aby další fáze nepřešla v rezignaci a ve zpětné nabírání na váze, ale aby spíše znamenala nový impulz pro tvé další pokroky.


V následujících 7 tipech ti pomůžu najít způsob, jak toho dosáhnout.
Začnete hubnout a během pár týdnů jasně vidíte, že pokud dodržujete vhodný jídelníček a zařadíte do života pravidelný pohyb, vaše váha jde dolů.


Pak ale nastane obrat. Váha se může zaseknout na určitém čísle a najednou se ne a ne pohnout.


Snadno vás může napadnout, co že tedy děláte špatně. Je třeba nyní něco ve stravování změnit?


1. Snaž se každý den spát alespoň 6, lépe však 7–9 hodin


2. Vyřaď, nebo alespoň omez konzumaci alkoholických nápojů


3. Cílem tvého snažení je ztrácet tuk, ne svaly


4. Pocit sytosti podpoříš dostatečným příjmem vlákniny


5. Přenastav si příjem makroživin a buď flexibilní.


6. Měj na paměti, že kalorie ze svačinek a večerních pochutin se také počítají


7. Nezapomínej na dostatečný pitný režimNepropadejte panice !!!


Na počátku hubnutí, zvláště v případě, kdy vaše tělo není navyklé na neustálé zkoušení diet, se změna stravování na vaší postavě projeví velmi rychle.


Pak ale kilogramy přestanou rázem ubývat. Tuhle změnu však nemusíte vnímat nijak tragicky. Jedná se pouze o odraz toho, že tělo je chytré a snaží se za jakýchkoliv okolností zajistit si co nejlepší stav. Zvykne si tedy na změnu režimu, ale zpomalí metabolizmus a pro jistotu si začne vytvářet zásoby, kdyby mělo být hůř.


Psychika v tomto případě hraje velkou roli. Pokud s vámi začne cloumat stres, vašemu snažení to nijak nepomůže. Právě naopak. Berte to tedy jako přirozenou součást hubnutí a nenechte se odradit. Zcela zbytečné je vážit se několikrát denně a přemlouvat váhu, aby ukázala nižší číslo. Vážení jedenkrát do týdne zcela postačí.


Zkus se zaměřit alespoň na některé body a uvidíš, že změny se dříve či později dostaví.


Dodržuješ do puntíku všechny zmíněné tipy, a i přesto se váha nechce pohnout ani o gram? Potom se zamysli, jestli náhodou tvé cíle nejsou zcela z říše snů. Postavy modelek, fitness trenérek a instagramových královen jsou sice často přitažlivé, je třeba si ovšem uvědomit, že jejich postava je současně jejich zaměstnání. Normální a přirozené procento tuku je totiž často úplně někde jinde.


Nastav si reálné cíle, zaměř se na překonávání především svých výsledků a nenech se vyvést z míry famózními postavami přenášenými prostřednictvím sociálních médií. Postavy jsou to sice často parádní a jako motivace určitě sloužit mohou, ale upínání se k jejich dosažení často vede pouze ke zbytečnému zklamání.

Pokud máš zájem o spolupráci a nevíš si rady s jídelníčkem, ráda Ti pomohu - zde najdeš Plány a Ceny.107 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše